Jak usunąć wszystkie ustawienia i dane użytkownika ze smartfona? Jak przywrócić telefon do stanu sprzed zakupu? Jak wyczyścić telefon z systemem iOS lub Android?

Wiele lat używania smartfonów sprawiło, że przechowuje się na nich wiele danych. Zdjęcia, notatki i zakładki to tylko kilka z wielu danych, które mogą być przechowywane na smartfonie.

Może to powodować problemy, jeśli chcesz sprzedać, oddać lub wyrzucić swój telefon. Ważne jest, aby mieć pewność, że cenne dane nie dostaną się w niepowołane ręce i nie przysporzą nam nieoczekiwanych problemów. Możemy również chcieć przywrócić telefon do stanu fabrycznego na własny użytek.

Funkcje te są dostępne zarówno dla systemu Android, jak i iOS. Umożliwiają one szybkie wymazanie z telefonu wszystkich danych, ustawień i haseł.

Należy pamiętać, że po wykonaniu tych czynności nie ma możliwości powrotu. Z telefonu zostaną trwale usunięte wszystkie dane. Odzyskanie danych jest niemożliwe, jeśli nie wykonasz ich kopii zapasowej. Więc jak przywrócić telefon do ustawień fabrycznych?

Jak usunąć wszystkie dane z telefonu z systemem Android

Te kroki pozwolą Ci usunąć wszystkie dane z telefonów z systemem Android i przywrócić ustawienia fabryczne.

  • Dostęp do ustawień telefonu można uzyskać, otwierając aplikację "Ustawienia" na ekranie telefonu lub na liście aplikacji.
  • Przewiń w dół do opcji "Kopia zapasowa i reset".
  • Wybierz opcję "Ustawienia fabryczne".
  • Przewiń do dołu i wybierz opcję "Resetuj telefon".

Przed wyczyszczeniem urządzenia można również utworzyć kopię zapasową danych, haseł i innych informacji. Po jej wykonaniu możesz przywrócić dane na to samo urządzenie lub inne, logując się na to samo konto Google.

ios

Jak usunąć wszystkie dane w telefonie z systemem iOS

Aby przywrócić ustawienia fabryczne telefonu z systemem iOS, należy:

  • Przejść do ustawień telefonu
  • Wybrać kategorię "Ogólne", a następnie na dole "Resetuj".
  • Wybrać opcję "Wymaż zawartość, ustawienia".
  • Po jej wybraniu możemy jeszcze zaktualizować kopię zapasową w chmurze. Po zalogowaniu się na to samo konto iCloud można przywrócić dane i ustawienia z tego samego urządzenia lub innego urządzenia.

Zdalne usuwanie danych za pomocą systemu iOS/Android

Zarówno system iOS, jak i Android umożliwiają zdalne usuwanie danych. Jest to szczególnie przydatne, gdy telefon zostanie zgubiony lub skradziony. Urządzenie można znaleźć, przechodząc do funkcji Znajdź moje urządzenie (Android) lub Znajdź mój iPhone (iOS). Możesz zdalnie usuwać dane, jeśli tylko telefon został odpowiednio skonfigurowany.

Można to zrobić tylko wtedy, gdy telefon jest podłączony do internetu i zalogowany na koncie Google lub iCloud.

Warto przeczytać