Nowe "Pokoje na żywo" na Instagramie pozwalają na transmisję na żywo do czterech użytkowników w tym samym strumieniu, podwajając liczbę uczestników, która była dozwolona wcześniej.

Teraz jeden użytkownik może zaprosić trzech innych, aby dołączyli do niego podczas transmisji na żywo, co stwarza możliwości dla różnych rodzajów treści.

Instagram stwierdza w komunikacie:

"Mamy nadzieję, że podwojenie liczby uczestników na Live otworzy więcej kreatywnych możliwości - rozpocznij talk show, zorganizuj jam session lub współtwórz z innymi artystami, prowadź bardziej angażujące Q&A lub tutoriale ze swoimi następującymi lub po prostu spędzaj czas z większą liczbą swoich znajomych".

Oto, jak rozpocząć Live Room na Instagramie.

Jak założyć Live Room na Instagramie

 

Użytkownicy Instagrama mogą utworzyć Live Room, wykonując poniższe kroki:

  • Otwórz aplikację Instagram i przesuń palcem w lewo, aby wybrać opcję Aparat na żywo.
  • Dodaj tytuł i dotknij ikony pokoju, aby zacząć zapraszać innych.
  • Wyszukaj innego użytkownika, którego chcesz dodać, lub zaakceptuj oczekującą prośbę, jeśli taka istnieje.
  • Gdy użytkownicy zaakceptują zaproszenie, zostaną natychmiast dodani do strumienia.

Gdy inni użytkownicy dołączą do strumienia, ich zwolennicy zostaną powiadomieni o tym, że są na żywo, co może zwielokrotnić zasięg transmisji.

Gospodarze Live Roomów będą mieli dostęp do tych samych funkcji, które mieliby podczas samodzielnego strumienia. Obejmuje to możliwość zgłaszania i blokowania komentarzy, a także stosowania filtrów komentarzy.

Więcej interaktywnych narzędzi, takich jak kontrola moderatorów i funkcje audio, będzie dostępnych dla gospodarzy Live Rooms w nadchodzących miesiącach.

Instagram zauważa, że Live Rooms zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie. Użytkownicy, którzy zostali zablokowani przez któregokolwiek z czterech uczestników, nie będą mogli oglądać strumienia. Użytkownicy, którym wcześniej odebrano dostęp na żywo, nie będą mogli dołączyć do Live Roomu.

Media społecznościowe

Możliwości monetyzacji

 

Dzięki Live Roomom twórcy Instagrama będą mogli w pełni wykorzystać możliwości zarabiania, jakie dają zwykłe strumienie na żywo.

Użytkownicy mogą zarabiać pieniądze z Instagram Live Rooms na następujące sposoby:

  • Odznaki fanów: Widzowie mogą wpłacać pieniądze w zamian za odznakę, która wyświetla się obok ich imienia i nazwiska, gdy zostawią komentarz.
  • Zakupy: Użytkownicy posiadający Sklep na Instagramie mogą sprzedawać produkty podczas transmisji na żywo.
  • Zbieranie funduszy: Użytkownicy mogą przekształcić Pokój na żywo w strumień charytatywny, w którym widzowie przekazują środki na szczytny cel.

Live Rooms będą wkrótce dostępne na całym świecie dla wszystkich użytkowników Instagrama.

 

Po więcej podobnych treści zapraszamy na chmiuro.pl.

Warto przeczytać