LinkedIn aktualizuje profile użytkowników o możliwość dodawania filmów wprowadzających oraz wprowadza zupełnie nowy tryb "Creator".

Dzięki tym nowym funkcjom LinkedIn pomaga użytkownikom dostosować się do ery wirtualnego poszukiwania pracy.

Według badania LinkedIn przeprowadzonego w zeszłym miesiącu wśród 1 009 menedżerów ds. rekrutacji i 2 101 osób poszukujących pracy w USA, 79% menedżerów ds. rekrutacji uważa, że wideo stało się ważniejsze, jeśli chodzi o interakcję lub weryfikację kandydatów do pracy.

 

Prawie 80% osób poszukujących pracy chciałoby, aby istniał lepszy sposób na zaprezentowanie się rekruterom i menedżerom ds. rekrutacji, a 60% uważa, że nagrane wideo może stać się kolejnym listem motywacyjnym.

Najnowsze aktualizacje LinkedIn mają na celu poprawę doświadczenia rekrutacyjnego zarówno dla rekruterów, jak i kandydatów.

Oto, co zostanie wprowadzone w tym tygodniu.

Media

Wideo Cover Story

Użytkownicy LinkedIn mogą wkrótce dodać do swojego profilu historię okładki, która pozwoli im spersonalizować pierwszą interakcję z menedżerem ds. rekrutacji lub rekruterem w formie wideo.

Kiedy użytkownik załaduje cover story, wokół jego zdjęcia profilowego pojawi się pomarańczowy pierścień. Po dotknięciu zdjęcia profilowego otworzy się pionowy, pełnoekranowy filmik z autoprezentacją użytkownika.

"Dla osób poszukujących pracy, Cover Story jest świetnym sposobem na zaprezentowanie się menedżerom, którzy chcą poznać Twoje cele zawodowe, pokazać swoją osobowość i umiejętności komunikacyjne...

Jeśli jesteś freelancerem, możesz przyciągnąć nowych klientów, używając Cover Story, aby opowiedzieć o swoich usługach."

Więcej informacji o tym, jak nagrać i przesłać historię okładki, będzie dostępne, gdy funkcja oficjalnie się rozwinie.

Creator Mode

Nowa funkcja dla profili LinkedIn, odpowiednio zatytułowana creator mode, ma na celu wyróżnienie pracy twórców treści.

W trybie twórcy, użytkownicy mogą dodawać hashtagi, aby wskazać tematy, o których piszą najczęściej. Aktywacja trybu twórcy spowoduje przesunięcie sekcji "Wyróżnione" i "Aktywność" użytkownika na górę jego profilu.

 

Zauważysz również, że kiedy tryb twórcy jest włączony, przycisk "Połącz" jest zmieniony na przycisk "Śledź".

Inną zaletą aktywacji trybu twórcy jest to, że tła profilu użytkowników będą wyświetlać transmisje na żywo, gdy są one strumieniowe, co dodatkowo zwiększa widoczność ich treści.

 

Strony usług dla freelancerów

Freelancerzy na LinkedIn mogą tworzyć dedykowane strony usług, aby wymienić to, co oferują klientom.

Strony usług są połączone z profilami użytkowników, ułatwiając pozyskiwanie nowych klientów bezpośrednio z LinkedIn.

Pola zaimków

Użytkownicy LinkedIn będą mieli możliwość dodania preferowanych zaimków płciowych w górnej części swojego profilu.

Z badań przeprowadzonych przez LinkedIn wynika, że 70% osób poszukujących pracy uważa, że ważne jest, aby rekruterzy i menedżerowie ds. zatrudnienia znali ich zaimki płciowe, a 72% menedżerów ds. zatrudnienia zgadza się z tym i uważa, że świadczy to o szacunku.

Jest to opcjonalny dodatek do profili LinkedIn i użytkownicy nie muszą go wypełniać, jeśli wolą tego nie robić.

Wszystkie funkcje opisane w tym wpisie będą wprowadzane dla użytkowników przez cały tydzień.

 

Po więcej podobnych treści zapraszamy na chmiuro.pl.

Warto przeczytać