Wiele osób zastanawia się, czy możliwe jest śledzenie telefonu komórkowego przez Internet. Tak, możliwe jest namierzanie telefonu za pomocą internetu. Jednak nie jest to sposób, w jaki próbują nas przyciągnąć strony internetowe reklamujące tę usługę.

Namierzanie telefonu - uwaga na oszustów

Wystarczy wpisać frazy takie jak namierzanie telefonu, lokalizacja telefonu czy jak zlokalizować telefon, aby otrzymać tysiące linków do stron, które umożliwiają przeprowadzenie lokalizacji telefonu. Niestety 90% z tych linków to fałszywe strony oferujące pomoc w zamian za SMS lub zalogowanie się do ich systemu. Chociaż system twierdzi, że jest w stanie zlokalizować swój numer, to w rzeczywistości jest to sprytny sposób na bycie oszukanym lub wysłanie Ci kosztownego SMS-a. Czytaj więcej na: http://lokalizo.pl

Dlaczego? Po pierwsze, numer telefonu MSISDN jest numerem abonenta sieci komórkowej, który jest przechowywany na karcie SIM. Kartę tę można przenieść do innego telefonu, więc możliwe jest jej odnalezienie. Po drugie, telefon może być wyłączony i żaden lokalizator nie będzie działał. Po trzecie, tylko operatorzy mogą śledzić położenie telefonu za pomocą GPS. Wymaga to podpisania umowy abonamentowej przez właściciela. Namierzanie numeru telefonu za pomocą GPS jest możliwe. Wymaga to jednak zazwyczaj dodatkowej opłaty abonamentowej.

Jak namierzyć numer telefonu?

Namierzanie telefonu komórkowego jest możliwe, ale potrzebna jest do tego aplikacja zainstalowana na komputerze i smartfonie. Ułatwi to zlokalizowanie telefonu komórkowego. Należy pamiętać, że wykorzystywana będzie lokalizacja aparatu, a nie jego numer.

Namierzanie telefonu za pomocą aplikacji

Prey to darmowe narzędzie do lokalizacji telefonu dla wszystkich głównych systemów operacyjnych - Windows OS X, Mac OS X i Android. Potrafi zidentyfikować smartfon, jest również kompatybilne z tabletami i laptopami. Po instalacji należy zarejestrować swoje konto na serwerze producenta, a następnie dodać swój sprzęt. Jak zlokalizować telefon komórkowy przez internet? Aplikacja wyśle sygnał przez internet, aby powiadomić Cię, jeśli Twój telefon zostanie zgubiony lub skradziony. Będzie to działać tylko wtedy, gdy Twoje urządzenie jest podłączone do Internetu przez Wi-fi lub kabel. Prey pozwala na rejestrowanie aktywności oraz blokowanie aplikacji Thunderbird i Outlook. Jeśli urządzenie jest wyposażone w aparat fotograficzny, może również zrobić zdjęcie osobie, która go używa.

smartfon

Trzy urządzenia mogą być wykorzystane do darmowej lokalizacji telefonu. Wersja freeware posiada 20 miesięcznych raportów. Edycje Personal (koszt: 5$/miesiąc) i Home (15$/miesiąc) pozwalają na obsługę większej liczby raportów i urządzeń. Można również zdalnie usuwać pliki z urządzenia.

Innym sposobem na śledzenie telefonu jest z Airdroid. Niestety, usługa ta nie jest dostępna za darmo. Program wymaga instalacji. Po utworzeniu konta można zalogować się do serwisu, aby zarządzać swoimi urządzeniami mobilnymi. Można edytować kontakty, kopiować/usuwać pliki oraz wysyłać wiadomości tekstowe. Program jest darmowy, ale miesięczny limit transferu danych dla wersji bezpłatnej wynosi 100 MB. Wersja płatna pozwala na zdalne uruchamianie aparatu i ustawień kamery, a także ustawianie dzwonków i co nas najbardziej interesuje, lokalizacji telefonu.

W Sklepie Google Play dostępnych jest wiele narzędzi do lokalizowania telefonu. Warto wspomnieć o Life360, Family Locator i GPS Tracker for Safety. Śledź go nawet jeśli nie jest włączony czy Lockwatch - Złap złodzieja. Zanim zdecydujemy się na instalację aplikacji, warto zapoznać się z opiniami użytkowników. Kliknij tu, aby przeczytać więcej: Lokalizacja telefonu za darmo

Kontrola rodzicielska

Istnieje wiele aplikacji kontroli rodzicielskiej, które mogą pomóc w zlokalizowaniu telefonu dziecka. Wiele z tych aplikacji pozwala zlokalizować numer telefonu i powiadomić dziecko tekstem, gdy przekroczy ono "bezpieczną strefę". Geolokalizacja musi być włączona w telefonie. O tym, którą aplikację tego typu warto zainstalować na smartfonie dziecka pisaliśmy w innym artykule. Zachęcamy do zapoznania się z tamtym artykułem, aby zobaczyć, która z nich jest warta Waszego czasu.

Wiele pakietów bezpieczeństwa dla urządzeń mobilnych zawiera kontrolę rodzicielską, która pozwala na śledzenie lokalizacji smartfona. Takie rozwiązanie znajduje się również w pakiecie Norton Security Premium. Rozwiązanie to pozwala jednocześnie chronić smartfon i kontrolować lokalizację dziecka. Jest ono również oferowane przez inne duże firmy zajmujące się bezpieczeństwem, takie jak ESET i Avast.

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zainstalował na swoim urządzeniu aplikację Parental Control. Ułatwi Ci to zlokalizowanie urządzenia w przypadku jego zgubienia. Można ją również zainstalować na smartfonie osoby dorosłej. Osoba dorosła musi wyrazić zgodę na instalację i zapoznać się z jej działaniem.

Moduł antykradzieżowy

Niemal wszyscy liczący się producenci oprogramowania antywirusowego posiadają w swoich pakietach moduł antykradzieżowy - Anti Theft - umożliwiający zlokalizowanie skradzionego lub zgubionego telefonu. AVG AntiVirus Android posiada taki moduł. Funkcja Anti-Theft działa w połączeniu ze stroną internetową producenta. Za jej pomocą możesz śledzić swój tablet lub telefon na Mapach Google. Zdalnie zablokować urządzenie i ustawić alarm na pełną głośność. Zdalnie wymazać urządzenie mobilne, jeśli uważasz, że Twoje dane zostały skradzione. Avast, Bitdefender i Kaspersky oferują podobne rozwiązania. Wszystkie z nich oferują zdalne blokowanie urządzenia i zdalne usuwanie danych. Więcej na: http://lokalizo.pl

Warto przeczytać