Jak szybko powinna ładować się strona?

Krótka odpowiedź brzmi: "Tak szybko jak to możliwe".

Ale to nie zawsze jest takie proste, jak się wydaje.

W przypadku większości stron internetowych trzeba będzie włożyć wiele wysiłku, aby poprawić szybkość strony, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, w którym momencie można czuć się pewnie, że jest się na zielonym tle i można przejść do innych projektów.

Zawsze będziesz chciał monitorować czasy ładowania, więc posiadanie liczby w głowie jest kluczowe.

W 2020 roku, ta liczba to 3 sekundy lub mniej.

Teraz część zabawna - jak się tam dostać i jak się tam utrzymać.

Dane dotyczące czasu ładowania strony i dlaczego to ma znaczenie

Strony internetowe ładują się w kawałkach, więc możesz zauważyć, że czasami zdjęcie ładuje się jako ostatnie, lub formularz ładuje się jako pierwszy, lub reklama ładuje się szybko w jednym miejscu, zanim w końcu przeskoczy do miejsca, gdzie należy na stronie.

To dlatego, że wszystkie te różne elementy, które składają się na stronę internetową muszą się załadować, co przyczynia się do ogólnego czasu ładowania.

Zrozumienie, jak to działa jest ważne, jak zacząć poprawiać swoje czasy ładowania i ma znaczenie z dwóch powodów:

  • Konsumenci są niecierpliwi.
  • Google niedawno ogłosiło to, co nazywa "podstawowymi danymi internetowymi" jako czynnik rankingowy, a prędkość jest w centrum tego nowego ogłoszenia.

Jak ocenić swój czas ładowania

Istnieje kilka różnych narzędzi, których można użyć do oceny ogólnego czasu ładowania witryny, ale z naszego doświadczenia wynika, że Google PageSpeed Insights jest najbardziej wszechstronnym darmowym narzędziem, od którego można zacząć.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co wygląda jak po wpisaniu searchenginejournal.com:

 

Zauważysz, że wyszczególnia on wszystko, co może spowalniać Twoją witrynę i co musisz zrobić, aby to poprawić.

Pamiętaj, że czas ładowania strony mobilnej to nie to samo, co desktopowej.

Według badań przeprowadzonych przez Backlinko, przeciętna strona ładuje się o 87% dłużej na urządzeniach mobilnych niż na komputerach stacjonarnych.

Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że urządzenia mobilne mają wolniejsze procesory, jak również z powodu specyficznych dla danego urządzenia reguł CSS.

Przyspiesz swoje wysokowydajne strony

Jeśli masz jakieś konkretne strony o wysokiej wydajności, możesz (i powinieneś) przyjrzeć się im indywidualnie, ponieważ możliwe jest poprawienie szybkości tylko na jednej stronie, w przeciwieństwie do całej witryny.

Ponieważ jest to mniejszy rozmiar próbki do czynienia z, prawdopodobnie okaże się, że dokonywanie zmian tylko do tych stron będzie szybsze i łatwiejsze, a jednocześnie przynosząc większy wpływ dla Ciebie.

Jak poprawić czas ładowania strony

Więc kiedy już dostaniesz swoją mapę drogową od PageSpeed Insights o tym, jak poprawić czas ładowania, to jest czas na działanie.

W większości przypadków będziesz potrzebował pomocy programisty, aby usunąć pewien kod, który może spowalniać witrynę - jest wiele rzeczy do rozważenia, o których możesz dowiedzieć się więcej tutaj.

Często jednak można znaleźć nisko wiszące owoce.

Zalecamy skupienie się na poniższych czynnościach, zanim jeszcze uruchomisz narzędzie PageSpeed Insights lub skontaktujesz się z deweloperem.

Optymalizacja obrazów pod kątem czasu ładowania

Dla wszystkich naszych klientów jest to prawie zawsze pozycja numer jeden o największym wpływie, stąd też na tej liście znajdziesz trzy różne wskazówki dotyczące obrazów.

Po pierwsze, używamy wtyczki LazyLoad, aby zapewnić, że tylko obrazy na ekranie są ładowane początkowo (w przeciwieństwie do każdego obrazu na stronie ładowanego jednocześnie, nawet jeśli nikt nie może zobaczyć większości z nich na samym początku).

To gwarantuje, że nie poświęcasz jakości na rzecz szybkości.

Optymalizuj obrazy pod kątem rozmiaru

Prawdopodobnie masz responsywną stronę internetową.

Oznacza to, że możesz załadować obraz, a on będzie pasował do parametrów, które Twoja strona posiada, aby upewnić się, że wygląda dobrze.

Jednakże, im mniejsza gęstość pikseli, tym szybciej obraz będzie się ładował, dlatego ważne jest, aby ładować tylko obrazy, które mają rozmiar, jakiego naprawdę potrzebujesz.

(Innymi słowy, nie licz na to, że Twoja strona zrobi to za Ciebie - Twoja strona zrobi to za Ciebie, ale nie będzie to dobre dla szybkości).

Optymalizuj swoje obrazy pod kątem formatu

Google lubi widzieć "next-gen" formaty obrazów, które obejmują JPEG 2000 lub WebP w przeciwieństwie do .PNG lub .JPG.

Rozważ przynajmniej konwersję formatu niektórych z większych obrazów, aby zobaczyć poprawę.

Zoptymalizuj swoją treść

Ten jest mniejszy, ale wykorzystanie linkowania wewnętrznego i/lub okruszków chleba może pomóc poprawić wrażenia użytkownika i pomóc witrynie być łatwiejsze do indeksowania przez wyszukiwarki - poprawiając w ten sposób szybkość.

Google

Zmniejsz liczbę przekierowań

Całkiem zrozumiałe.

Za każdym razem, gdy strona przekierowuje na inną, musisz liczyć się z dodatkowym czasem oczekiwania na żądanie HTTP.

Po co kazać ludziom czekać na przekierowanie, skoro mogą przejść od razu do prawdziwej strony?

Pamiętaj, liczy się każda sekunda!

Popraw swój hosting

Jeśli używasz przeciętnego lub niskiej jakości dostawcy usług hostingowych, rozważ przejście na bardziej solidne rozwiązanie hostingowe.

Samo to może mieć ogromny wpływ na czas ładowania strony.

Wniosek

Powinieneś skupić się na tych elementach i sprawdzać szybkość strony raz w miesiącu, aby monitorować wszelkie zmiany, które mogą się wydarzyć (i jak dodać więcej stron i wtyczek do witryny, jesteś zobowiązany do zobaczenia zmiany).

Większość naszych klientów współpracuje z programistą raz w roku, aby przeprowadzić audyt prędkości strony i odświeżyć ją.

Wreszcie, pamiętaj, że uzyskanie prędkości strony do 3 sekund lub mniej jest najlepszą praktyką, ale jest to bardzo trudne do osiągnięcia, chyba że zaczynasz od zera, więc nie obwiniaj się, jeśli nie stanie się to od razu.

Większość stron internetowych oscyluje wokół 6-sekundowego czasu ładowania.

Tak trzymać się dobrej walki, i powodzenia!

 

Po więcej podobnych treści zapraszamy na chmiuro.pl.

Warto przeczytać