Wtyczki WordPress są pomocne. Ale mogą one również spowolnić witrynę, zaprosić hakerów, a nawet spowodować karę Google. Oto moje pięć najlepszych rozważań przy wyborze wtyczki WordPress.

Pięć wtyczek WordPress Rozważania

  1. Wtyczka jest weryfikowana przez WordPress
  2. Popularny
  3. Changelog wskazuje, że wtyczka nie jest opuszczony
  4. Udział wsparcia i informacje zwrotne wskazują na zdrową wtyczkę
  5. Nie pokrywa się z obecnie zainstalowaną wtyczką

Wtyczka jest zweryfikowana przez WordPress

Wiele płatnych wtyczek nie ma darmowej wersji. Ale człowiek z najbardziej szanowanych wtyczek ma płatną wersję premium i bezpłatną wersję, która jest sprawdzana i włączana do oficjalnego repozytorium wtyczek WordPress.

Fakt, że darmowa wersja została zweryfikowana przez WordPress daje pewność (dla mnie), że istnieje jakiś rodzaj kontroli jakości.

Darmowa wtyczka powinna być idealnie zweryfikowana przez WordPress. WordPress zapewnia oficjalne repozytorium wtyczek, gdzie można pobrać zaufane darmowe wtyczki.

Jeśli zostanie wykryty poważny problem z darmową wtyczką, WordPress usunie ją z repozytorium. Typowymi problemami może być kodowanie, które skutkuje luką w zabezpieczeniach lub stanem porzucenia. Istnieje wiele innych powodów, dla których wtyczka może zostać usunięta, jak określono w wytycznych dotyczących wtyczek WordPress.

Nie jest to idealny system, aby mieć pewność, że wtyczka jest bezpieczna do zainstalowania. Ale jest to ogólnie bezpieczniejsze niż pobieranie wtyczki, która nie jest dostępna za pośrednictwem oficjalnego depozytu WordPress.

Dostępne są wtyczki premium i te wtyczki mogą przechodzić własne prywatne testy. Są one generalnie bezpieczne do zakupu i pobierania. Jednak może być przydatne do badania praktyk testowania i lustracji przed zakupem.

Wtyczka jest popularna

Nie jestem całkowicie przekonany w mądrości tłumów. Jednak czuję się bezpiecznie wiedząc, że wtyczka WordPress jest popularny i dobrze poręczył za przez wielu użytkowników.

Popularność sama w sobie nie gwarantuje, że wtyczka nie jest bez problemów. Kilka z najbardziej popularnych wtyczek były źródłem prawie katastrofalnych problemów lub larding up stron internetowych z niepotrzebnego kodu.

Niemniej jednak, popularność wraz z innymi czynnikami może przyczynić się do zapewnienia, że wtyczka jest prawdopodobnie bezpieczny i działa dość dobrze.

Wordpress

Changelog wskazuje na regularne aktualizacje

Niektóre wtyczki mogą być porzucone. Każda wtyczka na stronie WordPress odnotowuje, kiedy wtyczka została ostatnio zaktualizowana. Wtyczka może nie być aktualizowana, ponieważ funkcja, którą wykonuje, jest stosunkowo prosta. Ale ogólnie jest to znak, że wtyczka została porzucona.

Porzucone wtyczki powinny być w większości przypadków unikane. WordPress stale się rozwija. Zainstalowanie wtyczki, która nie została zaktualizowana, może spowodować konflikty z aktualną wersją WordPressa lub wersją PHP, w której działa Twoja strona.

Informacje zwrotne dotyczące wsparcia

Każda strona wtyczki w Repozytorium wtyczek WordPress ma stronę pomocy technicznej. Strona wsparcia może dostarczyć dowodów, jeśli wtyczka, która ma bieżące problemy. Typowe problemy mogą polegać na tym, że kod jest w konflikcie z innymi wtyczkami. Czasami szablon WordPress może wymagać zmian, aby wtyczka mogła działać.

Strona wsparcia ujawni wszelkie potencjalne problemy, z którymi możesz się spotkać, zanim odkryjesz je w trudny sposób.

Wtyczka nie pokrywa się z zainstalowaną wtyczką

Częstym problemem, który widzę jest to, gdy dwie lub więcej wtyczek zaprojektowanych do robienia podobnych rzeczy nakładają się na siebie. Dzieje się tak zazwyczaj z danymi strukturalnymi i wtyczkami optymalizacji prędkości.

Zwykłym rezultatem jest to, że masz więcej wtyczek niż potrzebujesz. Ważne jest, aby używać tak mało wtyczek, jak to konieczne. Przeciążenie witryny wtyczkami może spowolnić pracę serwera. Nawet wtyczka zaprojektowana w celu przyspieszenia działania Twojej strony może ją spowolnić, jeśli używasz zbyt wielu z nich w tym samym czasie.

Zanim zainstalujesz wtyczkę, zastanów się dobrze, jak ta wtyczka rozwiąże Twoje problemy. Jeśli nie rozwiąże ich wszystkich, czy zainstalowanie drugiej lub trzeciej wtyczki spowoduje duplikację funkcji?

Jak wybrać wtyczkę do WordPressa

Te pięć rozważań nie jest kompletną listą rozważań. Istnieją inne czynniki, które można dodać, takie jak opinie użytkowników, reputacja firmy stojącej za wtyczką, jeśli wtyczka jest nadmiernie rozbudowana i spowalnia witrynę i tak dalej.

Pobieranie wtyczek może wydawać się jak gra w powłoki, gdzie groch jest umieszczony pod kubkiem, a następnie przetasowane wokół. Czy robisz wykształconego przypuszczenie lub po prostu zgadywanie? To są to, co uważam za ważne czynniki do oceny, czy wtyczka WordPress jest godna zaufania i pomoże wziąć niektóre z guesswork z wyboru godnej zaufania wtyczki WordPress.

Po więcej podobnych treści zapraszamy na chmiuro.pl.

Warto przeczytać