Instagram dodaje folder "Recently Deleted", który daje użytkownikom możliwość przejrzenia usuniętych przez nich treści przed ich trwałym usunięciem.

Teraz, gdy użytkownicy usuwają treści ze swojego konta, są one natychmiast wysyłane do folderu Ostatnio usunięte.

Stamtąd treść może zostać trwale usunięta. Jeśli jednak użytkownik zmieni zdanie i będzie chciał ponownie umieścić zawartość na swoim profilu, może ją przywrócić z folderu Ostatnio usunięte.

 

  • Zdjęcia i filmy wideo z Twojego profilu
  • Zdjęcia i filmy wideo z Twojej historii na Instagramie
  • Historie z Instagrama z wyróżnień i archiwum historii
  • Rolki
  • Bezpośrednie wiadomości

Wszystko, co zostało wysłane do folderu Ostatnio usunięte, zostanie automatycznie usunięte po 30 dniach, z wyjątkiem historii, które pozostaną w folderze przez maksymalnie 24 godziny od momentu ich opublikowania.

Jeśli w dowolnym momencie w ciągu tych 30 dni użytkownicy chcą przejrzeć to, co usunęli, mogą uzyskać dostęp do folderu, przechodząc do Ustawienia > Konto > Ostatnio usunięte.

Upewnij się, że Twoja aplikacja Instagram jest zaktualizowana do najnowszej wersji, zanim zaczniesz polegać na folderze Ostatnio Usunięte, aby zapisać swoje treści.

Media społecznościowe

Inny przypadek użycia dla "Ostatnio usunięte

Ten folder jest z pewnością pomocny, gdy użytkownicy zmieniają zdanie na temat usuwania treści, ale Instagram wskazuje na inne zastosowanie dla niego.

Instagram zauważa, jak folder Ostatnio usunięte może chronić treści użytkowników w przypadku, gdy ich konto zostanie zhakowane.

Czasami hakerzy usuwają treści, pozostawiając użytkowników bez możliwości odzyskania ich, jeśli nie są one przechowywane na ich telefonie.

Oprócz wprowadzenia folderu Recently Deleted, Instagram wprowadza zabezpieczenia przed trwałym usunięciem treści.

Użytkownicy będą musieli udowodnić, że są właścicielami konta przed usunięciem lub przywróceniem treści z folderu Recently Deleted.

 

Instagram Archive vs. Recently Deleted

Instagram twierdzi, że folder Recently Deleted jest funkcją, o którą regularnie proszą użytkownicy.

To ciekawe, ponieważ aplikacja Instagram zawsze miała coś podobnego w postaci archiwów kont.

Wcześniej, jeśli użytkownicy chcieli usunąć treści ze swojego profilu, ale nie usuwać ich na zawsze, mogli je zarchiwizować.

Zarchiwizowane treści mogą być przywrócone i/lub trwale usunięte w dowolnym momencie. Z tego, co rozumiem, nie ma limitu ilości treści, które mogą być zarchiwizowane przez jedno konto, ani limitu czasu, na jaki treści mogą pozostać zarchiwizowane.

W teorii użytkownicy mogą archiwizować każdą treść, którą chcą usunąć i mieć możliwość przywrócenia jej kilka dni, miesięcy, a nawet lat później. Kiedy treść jest zarchiwizowana, nie jest dostępna dla nikogo poza użytkownikiem, który ją opublikował.

Pod wieloma względami archiwum Instagrama jest lepsze niż folder Ostatnio usunięte, jeśli chodzi o zapisywanie treści użytkowników. To znaczy, jeśli użytkownicy pamiętają o ręcznym archiwizowaniu swoich treści.

Zaletą Recently Deleted jest to, że jest automatyczny. Nie trzeba pamiętać, aby go używać, ponieważ robi to za Ciebie. Jeśli przypadkowo usuniesz jakiś fragment treści, zamiast go przywrócić, można go uratować.

Archiwum Instagram nie idzie nigdzie chociaż, co oznacza, że może być używany jako opcja kopii zapasowej. Jeśli okaże się, że 30 dni zapewnione przez folder Ostatnio usunięte nie wystarcza, zawsze możesz wysłać zawartość do archiwum zamiast.

Po więcej podobnych treści zapraszamy na chmiuro.pl.

Warto przeczytać